Dnes je sobota 18.1.2020, svátek má Vladislav

Divadelní návraty

DivadloMilí příznivci divadla, představujeme vám nový divadelní projekt, který krystalizuje již nějaký čas, nyní dostal svoji podobu a nese název DIVADELNÍ NÁVRATY. Jedná se o promítání záznamů divadelních her slavkovského Divadelního spolku, který za necelé 3 roky oslaví své 20. výročí. Divadelní návraty budou nejen možností zavzpomínat, ale hlavně představit Divadelní spolek v jeho historii, protože ne každý viděl všechna představení našich ochotníků, a zdaleka ne představení z dřívějších let.

V Divadelních návratech se budete moci vrátit nazpět a vidět současné i bývalé herce. Hodně záznamů nabízí i pohled mezi diváky, kdy uvidíte sami sebe, ale i ty starší, kteří již mezi námi nejsou, nebo své dospělé děti jako tehdejší dětské diváky. Jednotlivé díly Divadelních návratů budou vzestupné, od nejstarších po nejmladší hry. Uvidíte, jak soubor začínal a postupem času zrál.

Možná že někteří z vás si ještě nostalgicky vzpomenou na divadlo Simsala Bim, a možná jsou i tací, kteří nevědí, že ono uskupení a Divadelní spolek jsou vlastně jeden a týž soubor, který původně pod názvem Farní divadlo Simsala Bim, jak už je patrno z názvu, vznikl v r. 2001 jako dětské divadlo na půdě římskokatolické farnosti a v roce 2015 se dle nového občanského zákoníku transformoval do současného Divadelního spolku. Prvních 10 let hrál soubor na improvizované scéně farního sálu, kde měl poměrně bohatou a stálou diváckou základnu. Do širšího povědomí Slavkováků začal soubor pronikat od r. 2011, kdy ke svému desátému výročí uspořádal víkendové Shakespearovské dny, na nichž se představil v nabitém sále Společenského centra Bonaparte a sklidil velký úspěch. Paradoxně na svém tehdejším vrcholu se soubor začal rozpadat, protože někdejší děti dospěly k maturitám a rozběhly se do světa na vysoké školy. Definitivní rozpad souboru zachránil plošný nábor nových, zvláště dospělých herců a členská základna tak získala věkovou plastičnost.

Za 17 let své existence soubor vyprodukoval na čtyři desítky větších či menších her, pásem a scének. Většina her byla zaznamenána a vy ji budete moci vidět v již zmíněných Divadelních návratech, a to 1x za měsíc druhou nebo třetí neděli v měsíci. Promítání bude probíhat v sále Pastoračního centra římskokatolické farnosti, tam kde soubor začínal a kde v posledních letech pravidelně probíhají Divadelní kavárny. Sál bude upraven jako kino s 80 místy, kde díky multimediální technice budete moci filmové záznamy sledovat. Záznamy her budou pro zájemce doplněny např. krátkým filmem o vzniku hry, jinou verzí, vzpomínáním na veselé příhody, či rozhovory s herci. Vstup bude volný a rychlost obsazení míst bude záviset jen na divácích, neboť sál se bude otevírat 30 minut před začátkem (ve 14.30 hod) a poslední diváci budou vpuštěni 3 minuty před začátkem. Začátek promítání bude vždy v 15 hodin.

Termíny Divadelních návratů budou uváděny v předstihu ve Zpravodaji a na těchto webech: veslavkove.cz, divadloslavkov.cz, farnostslavkov.cz

1. díl Divadelních návratů odstartuje 11. března: promítneme dva filmy dokumentující v přehledu ukázky všech her od začátku do současnosti, abyste si udělali jasno které hry budete chtít určitě vidět. Pouze zde budete moci vidět i ukázky z her, které se nedochovaly celé (délka 1. dílu je 68 minut).

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost.

LN

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.