Dnes je pondělí 20.1.2020, svátek má Ilona

Nádvořím zámku zněly filmové melodie

Hudba Hradní strážeSobotní podvečer (15. září) se nádvoří zámku Slavkov – Austerlitz opět stalo svědkem jedinečného koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Toto špičkové těleso zavítalo do našeho města již podruhé – před dvěma lety spolu s námi oslavili 600. výročí městského znaku.

Při příležitosti oslav 100. výročí Československé republiky se jejich repertoár zaměřil na české evergreeny od Hašlera, Ježka, Suchého, Svobody... ale i světové šlágry Franka Sinatry. Zážitek umocnil energický zpěv předních českých zpěváků Gabriely Urbánkové a Tomáše Savky. Soubor, který běžně doprovází nejvýznamnější státní události a reprezentuje naši republiku v zahraničí, se tak ve Slavkově představil v uvolněnější a veselejší atmosféře. Dlouhotrvající poslech stojících diváků byl odměnou za jejich výkon.

Koncert se uskutečnil za podpory policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého. Diváci si jej tak mohli užít zdarma.

V. Slámová

Fotky J. S. Slámy z koncertu najdete zde.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.