Dnes je pondělí 20.1.2020, svátek má Ilona

Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí

CMBNadpis a zároveň citát autora Lese Browna vystihuje hlavní myšlenku tohoto článku. Zároveň bych ráda inspirovala ostatní k podobné bohulibé činnosti. Níže napsané řádky jsou důkazem, že s empatickým profesionálním vedením lze vytvořit jak přátelskou atmosféru, tak formující působení a ve výsledku pěvecký sbor hodný kvalitního ocenění.

Řeč je o Collegium musicale bonum ze Slavkova u Brna. Na první pohled docela obyčejný název, řeknete si, takových uskupení existují stovky. Přiznám se, že i mne tento pocit napadl. Ovšem po zaznění prvních tónů Mozartovy Spatzenmesse, kterou jsem si mohla vyslechnout právě v podání tohoto tělesa 10. března na letošní Valné hromadě jednoty Musica sacra v Brně, mě přesvědčilo o mém velkém omylu. Sbor uvedl Mozartovu skladbu při příležitosti 50. narozenin jejich spolupracovníka, zároveň regenschoriho brněnské katedrály a profesora brněnské konzervatoře Petra Kolaře. Dílo to bylo nádherné a z provedení jsem měla velice silný vjem. Mozartova mše nadchla i Petra Kolaře, takže slavkovský sbor vyzval k jejímu provedení v katedrále.

Bohužel, bydliště na druhé straně republiky mi znemožňuje častější účast na vystoupeních Collegium musicale bonum, nicméně recenze, které slýchávám, jsou více než pozitivní. Na závěr mi proto dovolte poděkovat nejen za kvalitní zážitek z hudby, ale také za možnost získání nových zkušeností a vytvoření nového přátelství mezi mnou, dirigentem a ostatními členy. Sbor Collegium musicale bonum je důkazem, že se dá sloučit přátelské prostředí s profesionálním a kvalitním výkonem a potvrzuje staré dobré pravidlo: ,,Když se chce, tak to jde".

Blanka Kolářová

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.