Dnes je pondělí 20.1.2020, svátek má Ilona

PF 2019

Divadelní spolekJak jinak dovršit úspěšný rok Slavkovského divadelního spolku, nežli silvestrovským představením! Když bylo na konci roku 2017 odehráno představení „Dámský krejčí“,vznesli četní diváci přání, zda by se silvestrovská představení nemohla stát ve Slavkově tradicí. Jsme velice rádi, že jsme tento dobrý nápad mohli uskutečnit.

31. 12. 2018 jsme sehráli kus – „Sen noci silvestrovské.“ Jak je patrno z názvu, byla původní shakespearovská hra poněkud upravena, aby se více hodila na humorné ladění posledního prosincového dne.

Místo legrace šlo však tak trochu o horor, neboť doslova ze dne na den muselo být změněno obsazení hlavních rolí pro nemoc herců. Abychom mohli splnit přání Slavkováků a hru uskutečnit, museli se někteří aktéři velmi rychle naučit texty svých kolegů, situaci dokonce zachraňoval i samotný pan režisér.

Sen noci silvestrovské byl pojat jako veřejná generálka. Diváci tak mohli vidět naštvanou režisérku, které se na zkoušku nedostavili herci, muže zaskakující za ženské role, řemeslníky, kteří byli ve své bohulibé divadelní činnosti hrubě vyrušeni svými ženami, jež neměly pro své muže žádné pochopení. Místo jedné královny elfů byly dvě a předháněly se o přízeň začarovaného osla. Hra měla ještě jedno světové prvenství, neboť roli krásné Heleny převzal na chvíli dokonce mobilní telefon!

Zkrátka na Silvestra se dějí věci! Ti, co viděli,  mohou potvrdit.

My všichni z divadelního spolku přejeme vám, našim divákům, úspěšný nový rok, hodně zdraví, dobré nálady a kulturních zážitků.

Věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.

EKO

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.