Dnes je pátek 28.2.2020, svátek má Lumír

Generální guvernérka Kanady Její Excelence paní Michaëlle Jean na slavkovském zámku

Již řada významných osobností navštívila v minulosti slavkovský zámek. Ale poslední návštěva nepochybně zaujme mezi nimi přední místo. V sobotu 29. 11. 2008 na pozvání hejtmana Jihomoravského kraje pana Michala Haška nás poctila svojí návštěvou Generální guvernérka Kanady Její Excelence paní Michaëlle Jean v doprovodu svého manžela, dále mimořádného a zplnomocněného velvyslance Kanady v ČR J. E. pana Michaela Calcotta a mimořádného a zplnomocněného velvyslance České republiky v Kanadě pana Karla Žebrakovského.

Po přivítání panem hejtmanem a starostou města Ivanem Charvátem zhlédla ze zámeckého parku velkolepý ohňostroj, který uzavíral sobotní program Vzpomínkových akcí 2008. Podobně jako tisíce přihlížejících diváků shromážděných na náměstí posléze nadšeně hovořila o velkolepé ohňové show. Poté byla společně s čestnými hosty pohoštěna v Rubensově sále slavkovského zámku. Velmi živě se zajímala mj. o historii města i zámku, ocenila jeho nádherné interiéry a v závěru zcela neformálně také pohostinnost a vřelé přijetí, kterého se jí a jejímu doprovodu na zámku dostalo. V podobném duchu - bez nadsázky v superlativech se vyjadřovali i další členové delegací na obou stranách. Lze jen konstatovat, že tato návštěva výrazným způsobem přispěla ke zviditelnění nejen překrásného zámku, ale i celého města Slavkova.

Ing. Aleš Šilhánek (ředitel ZS-A)

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.