Dnes je pátek 28.2.2020, svátek má Lumír

Tradiční jarmark na zámku

Sobotní jarmark (29. 11.) v rámci Vzpomínkových akcí k výročí bitvy u Slavkova přinesl oproti minulosti některé změny. Hlavní změna spočívala v množství a umístění stylových stánků na nádvoří zámku, které zaplnily nádvoří a i část severní strany pod branou do zámeckého parku.

Sortiment byl bohatý: smaltované, měděné, bronzové, vitrážové šperky, staročeský i malovaný perník, bižuterie, kožešiny, výrobky z kůží, různé doplňky tkané, pletené, batikované, ručně malované, dětské, dřevěné hračky a ozdoby, vánoční ozdoby, plyšáci, vykrajovačky na vánoční cukroví, malované sklo, různé čaje, dózy, keramika, repliky zbraní, tradiční trdelníky, pravé francouzské sýry i francouzská vína atd. A patrně nejvyhledávanější byly stánky s občerstvením, kterých bylo všude dost! Bramboráky, staročeské speciality, klobásky, grilovaná masa, maďarské speciality a spousta dalšího. K tomu svařené víno, horká medovina, grog, káva nebo čaj, což nepochybně k dobrému jarmarku patří.

red.

Komentářů (3)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Jana  - Jarmark

  Škoda, že jarmark nebyl v zámeckém parku, protože na nádvoří nebylo k hnutí.

 • Matthew  - Re: Jarmark

  Já jsem byl na nádvoří dopoledne, odpoledne i navečer a žádná tlačenice tam nebyla.

 • Aleš Šilhánek  - Re: Jarmark

  Jarmark nebylo možné v parku uspořádat ze dvou důvodů: za prvé nejisté počasí, které by případně změnilo pískové cesty v nepříjemné bahno (na nádvoří je "oblázkový posyp";), a za druhé bezpečnostní opatření v důsledku zajištění návštěvy vládní delegace generální guvernérky Kanady (viz další příspěvek). Spousta návštěvníků si právě více pochvalovala letošní umístění stánků na nádvoří zámku, kde tak vzniklo komornější prostředí. Jarmarky v parku pochopitelně budeme pořádat v průběhu roku i nadále při jiných příležitostech. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.