Dnes je čtvrtek 22.8.2019, svátek má Bohuslav

Novoroční exhibice týmu Glitter Stars

Glitter StarsNovoroční exhibice Glitter Stars se konala v pátek 11. ledna v naplněné sportovní hale ZŠ Komenského za přítomnosti vzácných hostů – starosty města Slavkova u Brna Michala Boudného, zástupců rady města a zastupitelů města Slavkova u Brna, paní ředitelky ISŠ Vladislavy Kulhánkové a dalších diváků, kterých se sešlo přes pět set.

Celý pořad pohotově moderovala bývalá členka týmu Michaela Hudcová, která zhodnotila uplynulou sezonu. Loňský rok byl opět pro tým velice úspěšný, ať už množstvím získaných medailí, či účastí na různých sportovních a kulturních akcích. Za zmínku určitě stojí zahájení a pravidelné účinkování na Olympijském festivalu v Brně během Zimních olympijských her. Svým vystoupením členové GS určitě udělali radost seniorům v Habrovanech i všem oceněným sportovcům Jihomoravského kraje. Vzorně reprezentovali naše město i v družebním francouzském městě Darney. Ze všech úspěchů jsou jistě nejdůležitější výsledky z Mistrovství ČR, kde Glitter Stars získalo celkem 21 medailí v různých disciplínách. Pokud bychom sečetli veškeré medaile z MČR za období 2011–2018, dostali bychom neuvěřitelné číslo 116. Do historie týmu se určitě zapíše také účast našich členů na MS v USA, kde ve velmi silné konkurenci obsadili 7. místo, v rámci Evropy 2. místo. Bohatý sportovní program zpestřila svým krásným zpěvem Denisa Křetínská, členka týmu, která v loňském roce soutěžila v kategorii Hip Hop. Celou akci ozvučil DJ Jarek.

Budoucnost týmu Glitter Stars, přípravka gymnastiky, o kterou je veliký zájem, se představila ve zcela nových slušivých dresech. Děti začaly trénovat teprve v září pod vedením trenérek Radky Babyštové a Jany Konečné.

Postupně se divákům představily další věkové kategorie, které v letošním roce trénuje skupina trenérů ve složení: Aneta Macharová, Tomáš Přichystal, Anita Kučerová, Daniela Martínková, Renata Martínková a zakladatelka a vedoucí celého týmu Renáta Macharová.

Během sportovního odpoledne se diváci také dozvěděli, že naše město bude 3. března hostit Mistrovství ČR v tanečních dvojicích a vítězové v juniorských a seniorských kategoriích mají šanci se nominovat na ME v ruském Petrohradu. Pomocí videa bylo zavzpomínáno na účast slavkovských členů na MS v USA, kam se Slavkováci se svojí pílí dokázali probojovat.

Tento velmi krásný a náročný sport nelze provozovat bez technického zázemí a finanční pomoci. Proto tímto děkujeme městu Slavkov u Brna, ZŠ ve Slavkově u Brna, Komenského náměstí a firmám Agromex a Lohmann & Rauscher za podporu v roce 2018 a předem děkujeme za přízeň i v letech následujících.

GS

Fotogalerii z exhibice najdete zde.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se zařadil... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.