Dnes je pátek 28.2.2020, svátek má Lumír

Sběr železného šrotu

 

Železný šrot / Foto: archivVIMEPRVNIV sobotu 10. dubna se koná sběr železného šrotu. V tento den vyjedou označené traktory do ulic Slavkova a postupně svozí železný šrot z celého města. Upozorňujeme, že jakýkoliv jiný svoz šrotu než výše popsaný (např. dvoukolové vozíky, skříňové nákladních auta, dodávky) nepatří k naší akci a tito „pracovití lidé“ podporují pouze sebe, nikoliv činnost dětí v Junáku Slavkov.

Tato akce každoročně pomáhá získat finanční prostředky pro činnost a zázemí střediska Junáka Slavkov. Pomáhají dospělí členové oddílů i bývalí skauti, příznivci střediska.

Děkujeme občanům za podporu této akce, jejíž výtěžek podpoří činnost slavkovských dětí. Veřejnost pozveme na několik akcí v letošním roce nejen na stránkách Slavkovského zpravodaje.

Sběr železného šrotu – tradiční „pouliční“ způsob recyklace

Tradiční způsob recyklace z dob, kdy pojem „ekologie“ znali jen odborníci - i tak lze charakterizovat akci s názvem Sběr železného šrotu. Slovo „recyklace“ znají snad všichni. Způsob, jak vícekrát využít odpad a mnohdy vzácné suroviny, je dnes vidět téměř na každém rohu - všichni známe žluté kontejnery na PET-láhve a plasty, modré kontejnery pro papír, ve sběrném dvoře firmy Respono lze odevzdat elektrospotřebiče pro jejich recyklaci. Myšlenku využít ke sběru odpadu ulice využíváme stále také pro železo, místo plastových kontejnerů ale objíždíme město s traktorovou vlečkou…

Co se vlastně stane s věcmi, které občané v sobotu ráno vynesou před dům? Členové a příznivci Junáka, kteří se budou ve Slavkově pohybovat v blízkosti označeného traktoru s vlečkou, věci naloží a zorganizují jejich odvoz ze Slavkova. Staré nepotřebné železo a jiný kovový materiál se nejprve roztřídí, následně probíhá jeho slisování a převoz do hutí. Tam jsou kilogramy slavkovského odpadu znovu využity při výrobě plechů a jiných kovových materiálů.

Po mnoho let tuto akci v našem městě pořádá slavkovské středisko Junáka jako možnost podpory své celoroční činnosti. Získané prostředky nám v minulosti pomohly financovat provoz klubovny na sídlišti Nádražní a vyřešit četné opravy a výměny nevyhovujícího vybavení v budově. Rovněž jsme mohli obnovit tábornické vybavení, které každoročně využíváme na letních stanových táborech.

Na závěr si dovolím jednu prosbu – s nadsázkou řečeno, každoročně v den sběru železného šrotu je nás skautů ve Slavkově alespoň o pět víc – jsou to ovšem zakřiknutí občané, kteří se stydí přijít a pomoci nám veřejně, a tak objíždí město s dvoukoláky, dodávkami nebo na kole a předbíhají nás. Berou pouze těžší věci, nejspíš z obavy, abychom se nestrhali. V případě, že se rozhodnete podpořit skupinku těch skutečných skautů a nikoliv výše uvedené, rádi vám tyto věci vyneseme i z hůře přístupných míst. Jsme rádi, pokud tak podpoříte nás a zároveň i činnost více než stovky dětí ve všech slavkovských skautských oddílech.

Děkujeme za podporu, více informací naleznete na www.junakslavkov.cz.

Za střediskovou radu Junáka Slavkov Hynek Charvat

Železný šrot / Foto: archiv195http://wwe.veslavkove.cz/
Železný šrot / Foto: archiv
Železný šrot / Foto: archiv195http://wwe.veslavkove.cz/
Železný šrot / Foto: archiv
Železný šrot / Foto: archiv195http://wwe.veslavkove.cz/
Železný šrot / Foto: archiv
Sběr železného šrotu ve Slavkově / Foto: H. Charvat195http://wwe.veslavkove.cz/
Sběr železného šrotu ve Slavkově / Foto: H. Charvat
Sběr železného šrotu ve Slavkově / Foto: H. Charvat195http://wwe.veslavkove.cz/
Sběr železného šrotu ve Slavkově / Foto: H. Charvat

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.