Dnes je pátek 28.2.2020, svátek má Lumír

Slavkov má novou dominantu!

Hodinová brána – 1. 4. 2010Vypadá to jako zázrak, ale je to pravda. Konečně se podařilo postavit repliku hodinové brány, která se stala novou dominantou Slavkova. Brána již nemohla být umístěna na původní místo vjezdu na náměstí, protože světlost průjezdu nedovolila projet hasičům nebo popelářům. Zatím tedy stojí jen samotná brána, ale v budoucnu k ní přibudou ještě další stavby a uzavřou tak náměstí.

Pojďme si bránu prohlédnout. Na první pohled vypadá stejně jako ta, která musela být v roce 1903 zbořena. Zachována zůstala i jakoby neumělá fasáda, aby iluze historické památky byla dokonalá. Podařilo se vyrobit i velmi podobné hodiny (ovšem ty nové jsou na elektrický pohon a jsou řízeny rádiem), navíc přibyla okna a na střechu přišla pálená bobrovka.

V přízemí brány byly umístěny veřejné záchody a infocentrum. V prvním patře se nachází útulná kavárna s překrásným výhledem na náměstí. V přístavbě, která bude dokončena ještě letos, najdou svůj prostor i galerie. Zde budou vystavovat kromě místních umělců i světově uznávané veličiny.

Určitě vás zajímá, kde vzal zadlužený Slavkov na tuto stavbu finance. Odpověď je jednoduchá. Město představilo projekt nové hodinové brány, jenž okamžitě sklidil nadšení všech místních. Byla uspořádána sbírka, která v krátké době vynesla neuvěřitelných 250 milionů. Samotná brána přišla na 90 milionů, přístavba bude stát 40 milionů a 120 milionů ještě zbude na novou mateřskou školu, jejíž výstavba začne ještě před prázdninami na pozemku za ZŠ Tyršova.

Město touto cestou děkuje všem občanům a již připravuje projekty dalších zajímavých staveb. Na řadě je rozhledna, hned potom plavecká hala s aquaparkem. Ať žije Slavkov! Apríl!

Hodinová brána na dolním konci Palackého náměstí195http://wwe.veslavkove.cz/
Hodinová brána na dolním konci Palackého náměstí
Hodinová brána – 1. 4. 2010130http://wwe.veslavkove.cz/
Hodinová brána – 1. 4. 2010

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp



© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.