Dnes je středa 18.9.2019, svátek má Kryštof

Úspěšná sezóna zimních plavců

Foto: FiVZávodem v Nové Pace skončil minulý týden další ročník Českého poháru v zimním plavání.

Celkem 24 sobot od října do dubna jsme se setkávali v chladných, studených i ledových vodách řek, rybníků, jezer nebo venkovních plaveckých bazénů. Nejen v České republice, součástí soutěže se staly i závody v Polsku a na Slovensku.

Soutěží se zúčastnilo 38 registrovaných oddílů. Přes 380 mužů a 160 žen odplavalo nejméně jeden závod, body z více než deseti závodů si započítalo přes 100 mužů a 50 žen. Sezóna se v říjnu závodem ve Slavkově otevřela ve vodě 14,5°C. V prosinci a lednu bývá opravdu ledová, v polských Katowicích ukázal teploměr 0,6°C, v Hradci Králové 0,8°. O něco teplejší, pod 2°C, byla voda na Sázavě a v Náchodě.

Český pohár v zimním plavání má tři vrcholy – mistrovství ČR v prsařském a volném způsobu a celkové pořadí. Z obou mistrovství se součtem časů vyhlašují vítězové a medailisté duatlonu. Oddíl dálkového a zimního plavání Fides Brno, jehož jsme my Slavkováci členy od roku 2005, si i letos vedl výborně. Celkové druhé místo za I.PKO Praha jsme obhájili a získali velký počet medailí z obou mistrovství, duatlonu i v celkovém pořadí.

MČR v prsařském způsobu Praha Podolí 7 zlatých, 4 stříbrné, 4 bronzové medaile

MČR ve volném způsobu Záříčí 5 zlatých, 4 stříbrné, 6 bronzových medailí

Duatlon 8 zlatých, 6 stříbrných, 4 bronzové medaile

Český pohár 5 zlatých, 1 stříbrná, 3 bronzové medaile

O slavkovských medailích z MČR v Praze jsem psala minule, zbývá doplnit naše další umístění. V Záříčí na MČR ve volném způsobu jsme získali čtyři medaile. Zlatou J. Matuštíková a V. Fialová, stříbrnou I. Marek a bronzovou J. Mašová. H. Pavézková skončila těsně čtvrtá, J. Pospíšil desátý, H. Hložková dvanáctá. Medaile z obou mistrovství daly základ pro umístění v duatlonu. V kategorii Masters C zlato J. Mašová, stříbro J. Matuštíková, na 4. místě H. Pavézková. Masters D zlato V. Fialová, Masters C muži bronz I. Marek.

Závěrečné umístění slavkovských plavců v Českém poháru:

Masters C ženy: Jana Matuštíková 1. místo
Jarmila Mašová 2. místo
Helena Pavézková 3.místo
Hana Hložková 19. místo

Masters D ženy: Vladimíra Fialová 1. místo
Masters B muži: Jiří Pospíšil 10. místo
Masters C. muži: Ivan Marek 4. místo

V lednu a únoru jsme se zúčastnili i dvou zahraničních závodů Světového poháru v ZP. V německém Veitsbronnu a na Bledu ve Slovinsku. I tam jsme získali medaile, ale o tom už taky víte z našich příspěvků. Potěšilo nás vyhlášení Jany Matuštíkové Sportovní osobností okresu Vyškov pro rok 2018.

Na příští ročník Českého poháru se budeme připravovat celé léto. Začneme hned v květnu soustředěním u moře v Baška Vodě, někteří z nás budou pokračovat v závodech dálkového plavání, koncem prázdnin nás ve vodáckém kanále v Račicích čeká MČR ve štafetách 4x1250 m. A na koupališti se i letos v létě setkáte s některými zimními plavci, kteří zde působí jako plavčíci.

V říjnu se rozbíhá nový ročník Českého poháru v zimním plavání 2019/2020 právě na slavkovském koupališti, kam se všichni plavci každoročně rádi vracejí. Díky podpoře a pochopení vedení města i technických služeb tam máme zajištěné zázemí a výborné tréninkové podmínky po celý rok, i proto je ve Slavkově zimní plavání úspěšné.

Hezké a slunečné léto Vám všem přejí slavkovští zimní plavci.

FiV

Foto: FiV195http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV120http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV120http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV120http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV120http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV120http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV120http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV195http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV
Foto: FiV195http://wwe.veslavkove.cz/
Foto: FiV

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Klub seniorů
  Prázdniny jsou téměř za námi. Věříme, že jste si užívali teplých dnů v kruhu svých přátel. Pro náš klub byly prázdniny ze začátku pracovní a postupně odpočinkové. Nebojte zase tak odpočinkové nebyly, protože potřebujeme pro Vás naše členy vymýšlet program na další měsíce.

Kultura

 • Letní setkání
  Léto už se pomalu chýlí ke svému konci. Do poslední chvíle vydává ze sebe horké sluneční paprsky. Kdo mohl užil si krásné dovolené. Prázdniny měl i Divadelní spolek Slavkov u Brna. Abychom však opět zažili atmosféru vystoupení v teplém letním večeru na otevřené venkovní scéně, přijali jsme pozvání do... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Pelmel nejen o přírodě Slavkova
  Od jara až do pozdního léta se toho ve zbytcích naší přírody hodně událo. Prakticky všechno důležité. Hnízdění, vyvádění mláďat, a teď již u některých i odlet do teplých krajů. Tak například rorýsi jsou už začátku srpna na cestě do jižní Afriky. Chybí nám jejich akrobatické lety a typické... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.